Hosting – darmowy czy płatny?

hhhSpory wynikając z korzystania z darmowego i płatnego hostingu wydają się nie mieć końca. Zarówno jedno jak i drugie narzędzie ma swoich zwolenników, a także przeciwników. Ku wielkiemu zdziwieniu tych drugich, którzy nie wyobrażają sobie korzystać z darmowych usług, pierwsi zdają się nie wychodzić z podziwu, że mogą mieć coś za darmo – coś, co sprawia, że mogą zaistnieć w sieci.
Dzisiejszy artykuł będzie zbiorem za i przeciw, które wskażą na wady ale zalety zarówno hostingu darmowego, jak i płatnego.
Darmowy hosting to przede wszystkim „raj” dla tych, którzy uruchamiają swoją pierwszą stronę internetową. Jak już wspomniałam, dzięki darmowe usłudze mogą wreszcie pokazać się na rynku i chyba na tym pokazywaniu należałby skończyć wymieniać zalety darmowej usługi. Aha, dodać jeszcze należy, że oczywiście jego nadrzędnym walorem jest to, że jest darmowy – nie uiszczamy więc ani gorsza za to, że nasza strona działa. Niestety dla osób, które cenią sobie swoją indywidualność przeszkodą stają się wiecznie wyświetlające się reklamy, co niestety korzystają z hostingu darmowego jest nieuniknione – nasz usługodawca ma prawo dodać na naszej stronie reklamy – i to najczęściej zupełnie niezwiązane z tematyka prowadzonej przez nas strony. Efekt więc taki, że osoby, które na stronę wchodzą, bardzo szybko z niej wychodzą.
Płacąc na hosting mamy możliwość umieszczenia reklam, ale w innej, bardziej „dyskretnej” formie,  przy okazji możemy na tym zarobić.
Jeżeli od razu decydujemy się na hosting płatny – musimy wiedzieć jaki wybrać, bo to też nie lada sztuka. Przede wszystkim powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: ile miejsca na dysku potrzebujemy? Jak duży transfer jest nam potrzebny? Ile domen mamy zamiar utrzymywać na tym serwerze? Czy usługodawca w ramach umowy zapewni nam pokój do wideokonferencj? Czy będziemy mogli tworzyć bazy danych? Czy firma, którą wybierzemy oferuje wsparcie techniczne – jeżeli tak na jakim poziomie (bo powinna to być całodobowa możliwość kontaktu) i czy mamy możliwość wzięcia udziału w szkoleniu?
Najczęściej powyższe pytania mają pozytywną odpowiedź – wynika zatem, że najlepiej będzie wybrać opcję płatnego hostingu. Podjęcie decyzji pozostaje jednak sprawą indywidualną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.