Hosting zagraniczny – dlaczego jest lepszy?

h2Kiedy nasze plany odnośnie strony internetowej wreszcie się ziszczą – niezależnie od tego, czy strona ma być jedynie hobbystycznie prowadzonym przedsięwzięciem, czy ma służyć celom komercyjnym, musimy wybrać hosting.
Z racji tego, że wiele osób z pewnością zastanawia się nad darmowym hostingiem od razu przestrzegamy, że taki hosting nie jest rozwiązaniem na dłuższą metę – jeżeli chcemy, żeby nasza strona „wisiała” sobie w sieci i niekoniecznie była odwiedzana, to tani hosting będzie chyba adekwatną formą. Jeżeli natomiast nasze plany są nieco bardziej ambitne – a z całą pewnością strony www tworzymy w konkretnym celu – to musimy wybrać hosting płatny. Roczna kwota przeznaczona na tę usługę powinna oscylować w granicy 100-500 złotych, w zależności od tego jaką funkcję ma ona spełniać. Jeżeli strona będzie sklepem internetowym, to wiadomym jest, że musimy skorzystać z hostingu o lepszych parametrach.
Wiele osób zadaje też pytanie – kiedy tak naprawdę mamy do czynienia z najlepszym hostingiem i na jaką ofertę powinniśmy się zdecydować?
Okazuje się, że chyba najlepiej skorzystać z ofert zagranicznych… Dlaczego? Usługi hostingowe, które oferowane są przez polskie firmy są wystarczające zaledwie dla tzw. stron wizytówek, przy czym oczywiście nie różnią się ceną od zagranicznych usług w tej kwestii. Co więcej – wykupując hosting poza granicami kraju – otrzymujemy stabilność i uptime [(procentowy czas bezawaryjnego działania serwera (powinien wynosić 99%)] na lepszym poziomie, co przy prowadzeniu np. sklepu internetowego jest niezwykle ważne.
Czynnikiem powodującym, że większość z nas wybiera hosting zagraniczny jest kontakt. Z przeprowadzonych badań wynika, że czas odpowiedzi na zapytanie klienta w Polsce wynosi od kilku dni, do nawet dwóch tygodni! Zagraniczni hostingodawcy odpowiadają w przeciągu kilku minut. Nierzadko szybka odpowiedź sprawia, że nie tracimy klientów. Jak więc możemy polegać na krajowych usługodawcach hostingu?
Jeżeli posiadamy już hosting oraz stronę www, trzeba je tylko połączyć. Tym zajmie się już firma tworząca Twoją stronę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.